Família professional Fabricació mecànica

CFGS

Disseny en fabricació mecànica

Aquests estudis postobligatoris capaciten per dissenyar productes de fabricació mecànica, fosa, forja, estampació i pulverimetal·lúrgia, utillatges de processament de xapa i motlles i models per a polímers, assegurant-ne la qualitat i segons la normativa de prevenció de riscos laborals i de prote...

CFGS

Programació de la producció en fabricació mecànica

Aquests estudis postobligatoris capaciten per planificar, programar i controlar la fabricació per mecanització tant de màquines eina convencionals com CNC i també el muntatge de màquines, mecanismes i equipament de manera que es garanteixi la qualitat de la gestió del procés i dels productes, aix...

CFGM

Mecanització

Aquests estudis post obligatoris capaciten per determinar processos de mecanització a partir de la informació tècnica, preparar màquines i sistemes, programar màquines eines de control numèric, robots i manipuladors, verificar productes mecanitzats, fer el manteniment de primer nivell en màquines...

Play Video

Equip humà del departament

Francesc Calvet

cap de departament fabricació
francesc@insmollet.cat

Miguel A. Tornay

cap de departament manteniment
mtornay@insmollet.cat

Sergio Bertolin

administrador i professor
sergiob@insmollet.cat

Ester Muela

professora
esterm@insmollet.cat

Juan F. García Caba

professor
juanfranciscog@insmollet.cat

Jordi Vilafranca Pujol

professor
jordivp@insmollet.cat

Lorenzo Escar

professor
lorenzoe@insmollet.cat

Oriol Tornay

professor
oriolt@insmollet.cat

Antonio Viedma

professor
antonioviedma@insmollet.cat

Josep Fernandez Salas

professor
josepf@insmollet.cat

Adrià Estany

professor
adriae@insmollet.cat

Albert Villalbí

professor
albertv@insmollet.cat

Máximo yague

professor
maximoyague@insmollet.cat

Julio Toribio

professor
julit@insmollet.cat

Josep Tomas

professor

Irineo Alvarado

professor

Daniel Guzman

professor

La borsa de treball més completa

Ens encarreguem d’establir vincles amb empreses per oferir tot el talent i professionalitat del nostre alumnat. Si ets estudiant d’INS Mollet, atent a les ofertes constants que tenim a la nostra Borsa de Treball.

Per a l'alumne

És l’oportunitat de trobar feina i treballar en el sector que l’alumne ha estudiat al cicle. Molts alumnes han trobat aquí l’oferta que els ha fet impulsar la seva carrera professional.

Per a l'empresa

Trobaran estudiants qualificats i preparats per endinsar-se al món laboral. Tot amb la garantia i supervisió del professorat de les FP Duals d’INS Mollet.

Vine a l’Institut
per formar-te i començar
la teva vida laboral

Ets empresa i vols
formar part
de la nostra FP Dual?